Darmowe porady specjalistów w Suwałkach 2024

Bezpłatne poradnictwo socjalne, psychologiczne, prawne i wszelkie inne formy wsparcia specjalistycznego na terenie Suwałk w 2024 roku 

WYKAZ

Harmonogram pracy specjalistów rok szk. 2023/2024

Harmonogram pracy specjalistów rok szk. 2023/24

 

Czytaj więcej...

Informator - pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Gdzie szukać pomocy w przypadku pogorszenia stanu psychicznego? Gdzie szukać pomocy dla dziecka w kryzysie psychicznym, problemami z emocjami, uzależnieniami? ...pobierz informator (pdf)

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz.....

Czytaj więcej...

Zdrowie psychiczne dzieci

 ZDROWIE PSYCHICZNERzecznik Praw Pacjenta postanowił odpowiedzieć na sygnały wpływające od nastoletnich pacjentów oddziałów psychiatrii i opracować poradnik dotyczący zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, rodziców i opiekunów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie internetowej. Czytaj więcej...

Dziecko i Internet

child-5976952 640Drogi Rodzicu, czy wiesz, co Twoje dziecko robi w Internecie i z jakimi problematycznymi treściami może spotkać się, np. na youtube? 

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań. TUTAJ

 

Zdalne konsultacje pedagogiczne

 Zdalne konsultacje pedagogiczne:

W związku z nadzwyczajną sytuacją, jaką jest szerzenie się koronawirusa i zamknięcie szkół, proponuję wszystkim rodzicom i uczniom zdalne konsultacje pedagogiczne za pomocą komunikatora na e-dzienniku.

Problemy z opanowaniem własnych emocji wobec myśli o zagrożeniu, tęsknota za znajomymi i dotychczasowym życiem...Jak sobie z tym poradzić?

Czytaj więcej...

Wsparcie w radzeniu sobie z trudnym stanem psychicznym

Wsparcie w radzeniu sobie z trudnym stanem psychicznym związanym z epidemią koronawirusa w Polsce można otrzymać telefonicznie lub online.

Rady na zdalne nauczanie

Nuda? – Nie, dziękuję!

 Prace uczestników szkolnej akcji

 "NUDA – NIE, DZIĘKUJĘ!

MÓJ SPOSÓB NA SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU”

Czytaj więcej...

Harmonogram pracy specjalistów w SP2 - 2021/2022

  Harmonogram pracy specjalistów w SP2- rok szkolny 2021/2022

Czytaj więcej...

Nie ma złych emocji

cdn0-vox-cdn-com-500x281  Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją pt.: "Nie ma złych emocji" >>>>>>>>> 

Dzieci z zaburzeniami

 

one 

Dzieci z zaburzeniami psychotycznymi i lękowymi, z depresją i ADHD, z autyzmem i zespołem Aspergera, z zaburzeniami odżywiania i z problemem tików. Czy je znamy? Czy rozumiemy ich trudności?

Czy chcemy i potrafimy im pomóc? - informator >>>>>>>>

Rola pracowników oświaty w promocji zdrowia psychicznego i w zapobieganiom zachowaniom autodestrukcyjnym u młodzieży >>>>>>>>

 

Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?

wirtualny swiat  Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata? Zapraszamy do zapoznania się z broszurą opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii "Dzieci w wirtualnej sieci"  >>>>>>>> 

Pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności

Pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 12 12 12. dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Bezpłatna infolinia dla dzieci

   ETAP Ośrodek Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych uruchomił bezpłatną infolinię

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Szkoła dla rodziców