Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

konkurs jezykowy4 kwietnia uczniowie klasy 8d  trzymali kciuki za udane występy swoich koleżanek, które wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w I LO. Udało się! Karolina i Natalia zostały nagrodzone przez jury!

Czytaj więcej...

Dzień Patronki

DSC 09564 kwietnia klasy 4-8 i 3 gimnazjum uczestniczyły w akademii poświęconej patronce szkoły. Spektakl o życiu i działalności Aleksandry Piłsudskiej, przygotowany i zaprezentowany  przez uczniów z koła teatralnego działu młodzieżowego biblioteki, wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia szkoły i 300-lecia naszego miasta.

Czytaj więcej...

Klasa-Mistrz Pięknej Prezentacji Wiersza

DSC 0889Z okazji Dnia Patronki  i 300-lecia naszego miasta, drugoklasiści i trzecioklasiści uczestniczyli w konkursie, jakiego chyba jeszcze w historii szkoły nie było, bowiem o tytuł Mistrza Pięknej Prezentacji Wiersza walczyły całe klasy! 

Czytaj więcej...

Audycja o patronce naszej szkoły

20190324 085827- radio 2W niedzielny poranek, 24.03.2019r., uczennice klasy 5c : Zuzia Bogdan, Julka Juszkiewicz i Agnieszka Glińska  wraz ze swoją polonistką p. Małgorzatą Kuszel, zagościły w Radiu 5. Zostały zaproszone do wzięcia udziału w audycji„Bajki z Aniołem” od lat prowadzonej  przez nauczycielkę naszej szkoły -panią Grażynę Serafin.

Czytaj więcej...

1c w Centrum Sztuki Współczesnej Andrzeja Strumiłły

IS DSC 0525W minionym tygodniu klasa 1c umówiła się na spotkanie w galerii, jednak nie w takiej tradycyjnej, handlowej, ale w galerii… sztuki, a dokładnie w Centrum Sztuki Współczesnej Andrzeja Strumiłły.

Czytaj więcej...

Poznajemy historię króla Maciusia I

1629 marca uczniowie młodszych i starszych klas udali się do Suwalskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Król Maciuś I”, w którym wystąpili aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Czytaj więcej...

Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy!

IS DSC 048028 marca uczniowie klasy 1c zaprosili wyjątkowego gościa, mamę Bartka, która na co dzień pracuje w gabinecie stomatologicznym. Oprócz pięknego uśmiechu pani Ania podarowała dzieciom wiele mądrych rad na temat dbania o zęby.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc w praktyce

IS 20190325 10383525 marca uczniowie klas 2a, b i c mieli niecodzienną okazję spotkać się z lekarzem i przyszłymi ratownikami medycznymi. Spotkanie to było o tyle cenne, że każdy uczeń mógł praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Czy takie małe dzieci mogą to robić? Oczywiście! Lekarz, p. Krzysztof Murawko, jest o tym przekonany, dlatego postanowił, pomimo licznych obowiązków, edukować najmłodszych.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski w Bibliotece Publicznej

20190321 10210221 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs recytacji wierszy Roberta Frosta w języku angielskim. 

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna ZS w Dowspudzie

 318 marca, w ramach promocji szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum odwiedziła pani Agnieszka Sidor - wicedyrektor ZS w Dowspudzie.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Spragnieni wiosny