Kulturalny poniedziałek

9 grudnia uczniowie klasy IIIB udali się na trzy wydarzenia kulturalne do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Najpierw wysłuchali koncertu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej „Czar Bożego Narodzenia”. Mieli okazję pośpiewać znane kolędy, przypomnieć zwyczaje bożonarodzeniowe oraz dowiedzieć się ciekawostek o kolędach.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie Kampanii "Biała Wstążka"

310 grudnia dobiegła końca X Kampania „Biała Wstążka” pn. „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w kampanię, przygotowali plakaty symbolizujące protest przeciw przemocy oraz promujące hasło przewodnie tegorocznej „Białej Wstążki”.

Czytaj więcej...

Mikołajki w 3b

Z okazji mikołajek 4 grudnia uczniowie 3B poszli do kina na film pt. „Epoka Lodowcowa 2”. A dwa dni później zaroiło się w klasie od czerwonych czapeczek, bo to przecież obowiązkowy w tym dniu mikołajkowy atrybut.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy!

kiermaszUczniowie klas 1d, 2c, 3d, 4c, 5e, 6e wraz z wychowawczyniami serdecznie zapraszają wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły na XX Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 16 grudnia w godz. 9.00 – 11.00 w Państwowej Szkole Muzycznej.

Czytaj więcej...

Cyberprzemoc

zdjcie 1 1Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje prawne dla jej sprawców, to tylko część zagadnień, które zostały poruszone na zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w dniu 6 grudnia w klasach 8a i 8b.

Czytaj więcej...

Klasy ósme w Padma Art

zdjcie 16 grudnia, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, ósmoklasiści odwiedzili zakład pracy Padma Art w Suwałkach. Uczniom została przedstawiona prezentacja firmy, mieli również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem i strukturą zakładu, ze stanowiskami, warunkami oraz z zasadami pracy.

Czytaj więcej...

Mikołajki w kl. 2c

IS DSC 13846 grudnia odbyły się mikołajkowe zajęcia w klasie 2c. Gdy drugoklasiści weszli do klasy, pod choinką znaleźli mnóstwo kolorowych prezentów. Czyżby to był Mikołaj?

Czytaj więcej...

Mikołajki, mikołajki!

DSC 0512To dopiero niespodzianka! Z okazji mikołajek odwiedzili  naszą szkołę cały rok wyczekiwani goście: Mikołaj i pięć Mikołajek. Obejrzycie fotorelację z ich spotkań z uczniami i pracownikami szkoły.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Wolontariatu 2019

IS 78275312 2557178724513442 4199837318036586496 n5 grudnia Szkolny Klub Wolontariatu "Dwójki" przeprowadził akcję charytatywną z okazji Światowego Dnia Wolontariatu. Na kilku stoiskach wolontariusze sprzedawali łakocie i zabawki, aby wesprzeć chorą koleżankę z klasy Ib – siedmioletnią Kingę.

Czytaj więcej...

Kampania „Biała Wstążka” pn. „Przemoc - rozpoznaję i reaguję”.

DSC 0460

4 grudnia uczniowie klas 6a i 6d uczestniczyli w zajęciach zrealizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Biała wstążka”. Spotkanie przeprowadzono w formie zajęć psychoedukacyjnych pt. „Przemoc - rozpoznaję i reaguję”. 

Czytaj więcej...