Poniedziałek ze strażakami

IMG 20240527 09095728 maja odwiedzili naszą szkołę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turówce. Spotkanie to rozpoczęło TYDZIEŃ ZAWODÓW.

Czytaj więcej...

Konkursy o zawodach

QUIZ NA TEMAT ZNAJOMOŚCI ZAWODÓW (KLASY 4-8) 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY pn. „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD” (KLASY I-III)

Kreatywnie w SOWA

IMG 20240524 08180724 maja klasa 1a udała się do SOWA, czyli do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Na zajęcia czekaliśmy długo, bo to małe centrum nauki jest mocno oblegane.

Czytaj więcej...

Konkurs przyrodniczy 2024

IS 2a20 maja w SP10 odbył się X Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Człowiek – tajemnice ciała i zdrowia”. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Ciszewski (kl. 4b) i Jagoda Raczkowska (kl. 4c). Obydwoje zostali wyróżnieni. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Dzień Chemika 2024

IS 1023 maja w naszej szkole odbył się Dzień Chemika. Uczniowie mieli okazję obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się, na czym polegają zabawy związane z ciekłym azotem, helem czy napięciem powierzchniowym.

Czytaj więcej...

Wielkie święto dzieci w Studzienicznej

IS 1b18 maja grupa uczniów naszej szkoły udała się do Studzienicznej, gdzie miała miejsce Stacja Dziecięca Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. Dzieci spędziły ten dzień aktywnie i radośnie, korzystając z pięknej pogody oraz atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Czytaj więcej...

Egzaminy 2024

egzaminy 2024W dniach 14 – 16 maja uczniowie najstarszych klas naszej szkoły przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Pierwszego dnia zmagali się z arkuszem z języka polskiego, w którym dominowały pytania dotyczące „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego. W środę uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną, zaś w czwartek - znajomością języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Wystawa poświęcona druhnie Kapuścińskiej

IMG 20240513 111732072W auli naszej szkoły można obejrzeć wystawę poświęconą Marii Krystynie Kapuścińskiej - byłej nauczycielce naszej szkoły uhonorowanej tytułem „Zasłużony dla Miasta Suwałk”, działaczce harcerskiej z patriotycznej rodziny Rylskich.

Czytaj więcej...

Wiosenna wycieczka do Białegostoku

IS 27 maja uczniowie klas: 4d, 5c i 6c udali się na wiosenną wycieczkę do Białegostoku, podczas której zwiedzili stolicę województwa podlaskiego oraz obejrzeli spektakl pt. „Robot i motylek” w Białostockim Teatrze Lalek. Dużo emocji wzbudziły też wizyty w Epicentrum oraz Jumper Parku.

Czytaj więcej...

Trójbój lekkoatletyczny 2024

IS 27 maja na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się Półfinał Wojewódzki w trójboju lekkoatletycznym. Czwartoklasiści z powiatu suwalskiego rywalizowali drużynowo w skoku w dal, biegu na 60 m i rzucie piłeczką palantową. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 10. miejsce w kategorii dziewcząt i wysokie 4. miejsce w kategorii chłopców.

Czytaj więcej...