Poranny kwadrans z książką w Ib

DSC9299Jak pierwszaki czują się w naszej szkole? Doskonale! Oto czym się zajmują codziennie rano uczniowie klasy Ib.

My, pierwszaki, umiemy czytać tylko trochę i… bardzo powoli, ale słuchać uwielbiamy i robimy to doskonale! Od pierwszego dnia w szkole nasza pani codziennie z samego rana zaprasza nas na dywan. Siadamy w kręgu i słuchamy, a pani czyta, i czyta… I tak codziennie. „Przeczytaliśmy” już na dywanie kilka książek. Oto cała ich lista z autorami, rzecz jasna:

R. Witek „Kosmiczne pierwszaki”, M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik” (fragmenty), J. Brzechwa „Wiersze dla dzieci”, R. Piątkowska „Opowiadania z piaskownicy”, J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”, R. Piątkowska „Opowiadania dla przedszkolaków”, M. Konopnicka „Wiersze”.

Teraz słuchamy zabawnych wierszy Tadeusza Śliwiaka z książki pt. „Bajkoteka”.

Jeśli ktoś nie wierzy, niech przyjdzie do naszej sali nr 4 na paterze tuż po dzwonku, a zastanie nas zasłuchanych na dywanie.

Lubimy te nasze poranki z książką.

Uczniowie klasy IB