Obchody Święta Niepodległości 2013

20140210 124719

 

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w Ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą” Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego w dniach 4 -11 listopada 2013. 

W związku z tym przygotowaliśmy szereg działań mających na celu upamiętnienie Święta Niepodległości oraz obchody Święta Szkoły związane z patronem Marszałkiem Józefem Piłsudskim:

 

prez1film

 

 

 

 

 

 

 

1. Uczniowie przesłali władzom miejskim oraz rodzinom okolicznościowe kartki z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystym pochodzie, przystrojona w barwy narodowe , na pocztę udała się klasa 1a z nauczycielami Wandą Szczesną i Magdą Rydzewską.

2. Budynek szkoły przybrał odświętną szatę – biało-czerwoną.

3. Wyposażeni w białe i czerwone balonki , chorągiewki , serduszka, kotyliony udaliśmy się do Parku Konstytucji 3 Maja pod Dąbek Wolności, gdzie przystroiliśmy go w barwy narodowe.

4. Białe i czerwone baloniki z życzeniami wręczaliśmy przechodniom na trasie od szkoły do parku, a następnie udaliśmy się do Ratusza Miejskiego, gdzie na ręce Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza złożyliśmy życzenia mieszkańcom i pracownikom.

5. W szkole odbyły się uroczyste spotkania poświęcone Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

8 listopada 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości i jednocześnie Święto Szkoły. W tym roku świętowaliśmy nieco inaczej niż zwykle. Uznaliśmy, że niepodległość powinna być okazją do zabawy i uśmiechu.Klasy pierwsze po uroczystym ślubowaniu z hasłem „Mamy Niepodległą” wyruszyły na ulice miasta, by przechodniom rozdawać biało-czerwone baloniki. Natomiast dla klas drugich p. A. Popławska i p. T. Zaforymska przy wydatnej pomocy uczennic z kl. III e, zorganizowały turniej „Kocham Cię, Polsko”. Uczniowie rywalizowali ze sobą, biorąc udział w różnych konkurencjach. Musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i humorem.

 

W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody w IV Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim, który odbył się kilka dni wcześniej zorganizowany przez p.Barbarę Haraburdę. Oto laureatki:

I miejsce – Magda Słowikowska z klasy IId
II miejsce – Ewa Mackiewicz z klasy IIId
III miejsce – Angelika Jackiewicz z klasy IIIa

 

Dzień Niepodległości w Zespole Szkół nr 8 w Suwałkach   pokaz

Film przygotowany przez uczniów gimnazjum dotyczący patriotyzmu  zobacz film