Wielki sukces naszych dziewcząt

54Czy dziewczęta potrafią grać w piłkę nożną? Owszem, i to jak! Przekonaliśmy się o tym 7 października na boisku naszej szkoły. Tego dnia odbyły się Mistrzostwa Suwałk w Piłce Nożnej Dziewcząt. Rywalizacja była zacięta, trzymała w napięciu licznie zgromadzonych kibiców.

Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn z suwalskich szkół podstawowych nr 2, 4, 6, 7, 9 i 11. W skład naszej reprezentacji weszły: Natalia Marcińczyk, Wiktoria Arciszewska, Sandra Kardel, Ewelina Kisielewska, Zuzanna Żdanuk, Gabriela Sowulewska, Julia Matulewicz, Wiktoria Matyjaszczyk i Kornelia Ostrowska. Dziewczęta trenowały pod czujnym okiem p. Pawła Żdanuka. Zajęły I miejsce, zaś druga lokata przypadła drużynie SP4. W ten sposób oba zespoły awansowały do Finału Grupy Północnej, który odbędzie się 22 października w Augustowie. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ewelina Kisielewska (SP 2), zaś tytuł najlepszego bramkarza przypadł Wiktorii Arciszewskiej (SP 2).

3

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami. Zawody sfinansowano z funduszy Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom i ich trenerowi. Mamy nadzieję, że dziewczęta powtórzą swój sukces 22 października w Augustowie.