Tydzień Zdrowia

DSC 0834W dniach 3 - 5 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Tydzień Zdrowia. W ramach tego wydarzenia zostały podjęte liczne działania promujące szeroko pojęte zdrowie, m.in. pogadanki i prelekcje na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, zasad zdrowego żywienia oraz znaczenia picia wody.

Pani psycholog oraz pani pedagog przeprowadziły cykl spotkań na temat zdrowia psychicznego młodzieży oraz stresu. Zostały też ogłoszone trzy konkursy dotyczące warzyw i owoców, zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia. W bibliotece została zorganizowana wystawa książek o zdrowym odżywianiu i zasadach higienicznego trybu życia. Odbyły się zajęcia metodą projektu w zakresie dbania o zdrowie.

W środę odbyło się spotkanie uczniów z panią Anną Fularą – Weselską - pracownikiem PUZ w Suwałkach na temat „Wpływ żywienia na sylwetkę i cerę młodego człowieka” . Młodzież była bardzo zainteresowana tym tematem. W środę obchodziliśmy też Dzień Wody. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko, żeby zamanifestować naszą troskę o zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz, na którym sprzedawane były pyszne warzywa i owoce oraz zdrowe desery i ciasta.

Przez trzy dni uczniowie przynosili w kanapownikach zdrowe przekąski.

DSC_0830.jpgDSC_0831.jpgDSC_0832.jpgDSC_0833.jpgDSC_0834.jpgDSC_0844.jpgDSC_0846.jpgDSC_0847.jpg