Jak dbać o środowisko?

IS DSC 064016 kwietnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość - znany dziennikarz popularnonaukowy – pan Radek Brzózka. Poprowadził on lekcje pokazowe, podczas których wspólnie z dziećmi klas I - III przeprowadził eksperymenty naukowe związane z zanieczyszczeniem powietrza.

Wizyta ta odbyła się w ramach edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która postanowiła podjąć działania mające na celu zwiększenie wiedzy na temat smogu, zagrożeń z niego wynikających oraz sposobów walki z nim. Tak narodziła się ekologiczna kampania edukacyjna „Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci”.

Jesteśmy jedyną szkołą w województwie podlaskim, którą odwiedził pan Brzózka. Nasi uczniowie byli zafascynowani ciekawymi doświadczeniami. Zajęcia z panem Radkiem były bardzo interesujące.