Inscenizacja klasy 5c

DSC 0005Uczniowie klasy 5c postanowili zaprezentować swoje talenty w ciekawej inscenizacji pt. „Wiersze na cztery pory roku”. Zainspirował ich międzyszkolny konkurs recytatorski, do którego szkolne eliminacje odbywały się w marcu.

Niestety, nie wszyscy mogli wziąć w nim udział, dlatego postanowili wybrać wiersze i wygłosić je przed publicznością złożoną z uczniów klas młodszych naszej szkoły. Pod kierunkiem polonistki p. Doroty Drejer wykonali rekwizyty, dopracowali scenariusz oraz ćwiczyli recytację i śpiew.

Zaprezentowali się dwukrotnie – 22 marca i w przedświąteczną środę. Występ w Szkole Muzycznej okrasili też utworami granymi na żywo.

Inscenizację obejrzały klasy: 1b – p. G. Serafin, 1d – p. T. Romatowskiej, 2c – p. K. Stelmach i 3e - p. I. Schabieńskiej. Publiczność słuchała z zainteresowaniem, biła brawa, a na końcu mogła wykazać się wiedzą o porach roku w miniquizie z mininagrodami.

DSC_0005.JPGDSC_0010.JPGDSC_0014.JPGDSC_0023.JPGDSC_0025.JPGDSC_0032.JPG