Święto Szkoły 2018

IS P102071028 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia na zajęciach z wychowawcami wspominaliśmy Aleksandrę Piłsudską, która patronuje naszej placówce od 1934 roku.

Uczestniczyliśmy też w apelu, podczas którego podziwialiśmy występy artystyczne naszych utalentowanych kolegów i koleżanek. Piękne wykonanie znanych pieśni zaprezentowały uczennice klasy 7b – Ala Racis i Karolina Łukowska, a także zespół wokalny pod kierunkiem pani Anny Czapli oraz harcerki z klasy 6c. Wszystkich zachwyciły popisy taneczne najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści przygotowani przez panią Elżbietę Stefanowicz zaprezentowali polskie tańce ludowe, zaś wychowankowie pani Ewy Szczesnej – Wasilewskiej – belgijkę. Na zakończenie pani Alicja Godlewska przeprowadziła zabawę, podczas której wylosowani uczniowie z poszczególnych klas odpowiadali na pytania dotyczące nie tylko Aleksandry Piłsudskiej, ale też innych znanych suwalczan oraz naszego miasta.