Atrakcyjne lekcje w 1b

IS DSC 0240Myślicie, że pierwszaki mają nudne lekcje, bo nie potrafią pisać? Jeśli tak, to jesteście w ogromnym błędzie. Nic bardziej mylnego! W klasie 1b ciągle coś się dzieje. Zobaczcie sami… My, pierwszaki z 1b, nie nudzimy się!

Jednego dnia przyszła do nas pani logopeda i nas badała, choć wcale nie miała słuchawek. Innego dnia rozpoznawaliśmy figury matematyczne i bawiliśmy się na dywanie, jeszcze innego tańczyliśmy.

A we wtorek (25.09.) nasza Pani zrobiła nam wielką niespodziankę i zaprosiła do klasy Agatkę, która jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Agata przyniosła ze sobą skrzypce i dała nam prawdziwy koncert, tylko dla nas! Potem opowiedziała o tym instrumencie. Pokazała, jak się gra smyczkiem. A wiecie, że skrzypce mają ślimaka i końskie włosie na smyczku? My już wiemy. Niestety, nie mogliśmy sami grać, ponieważ, to bardzo delikatny i drogi instrument, który łatwo uszkodzić. Okazało się, że Agatka uczy się gry na tym instrumencie już 12 lat. Obiecała, że kiedyś jeszcze nam zagra, ale teraz wyjeżdża na studia.

IS_DSC_0045.jpgIS_DSC_0047.jpgIS_DSC_0049.jpgIS_DSC_0076.jpgIS_DSC_0081.jpgIS_DSC_0085.jpgIS_DSC_0236.jpgIS_DSC_0237.jpgIS_DSC_0240.jpgIS_DSC_0241.jpgIS_DSC_0242.jpgIS_DSC_0243.jpg

We wrześniu, co jakiś czas, uczniowie klasy 1b wspominali wakacje. Na zajęciach nie tylko opowiadali o przygodach i miejscach, w których byli. Można też było przynieść pamiątkę. Niektórzy przynieśli kamyk, inny zdjęcia, magnesy… Były nawet medale i dyplomy. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się żywa pamiątka Kuby Jackiewicza. Kuba przyniósł do klasy… królika, którym się zajmował wraz z siostrą w czasie wakacji. Oczywiście każdy mógł pogłaskać pięknego czarnego królika, któremu spodobało się u nas.

IS_DSC_0233.jpgIS_DSC_0234.jpgIS_DSC_0235.jpgIS_DSC_0278.jpgIS_DSC_0279.jpgIS_DSC_0280.jpg