Wycieczka 5a

IS P129053929 września uczniowie klasy 5a wybrali się z wizytą do Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na miejscu przywitali ich: komendant mjr SG Michał Łangowski oraz tata Zosi, który na co dzień strzeże wewnętrznej granicy UE.

Podczas wizyty w placówce piątoklasiści dowiedzieli się, czym zajmuje się Straż Graniczna. Zajrzeli do pomieszczeń, w których przetrzymuje się przemytników i osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. Uczniowie zobaczyli też sprzęt, który wykorzystują w swej pracy funkcjonariusze SG.

Na koniec piątoklasiści udali się na trójstyk „Wisztyniec”. To miejsce, gdzie zbiegają się granice Polski, Litwy i Rosji.

Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują wszystkim pracownikom Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak za miłe przyjęcie i niepowtarzalne atrakcje.

Szczególne podziękowania przekazują tacie Zosi i mamie Nadii za pomoc w organizacji niezwykle udanego wyjazdu.