Zafascynowani nauką

IS P125090125 maja uczniowie klas: 4a, 4c, 5c i 6c uczestniczyli w XV Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach, gdzie na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Hasło tegorocznego festiwalu brzmiało: „Raduj się nauką!”

Nasi uczniowie wzięli udział w specjalnych pokazach i warsztatach przygotowanych przez wykładowców i studentów PWSZ. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy. W laboratorium wykonywali eksperymenty chemiczne, zaś na strzelnicy sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie. Mogli też zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Był też czas na gry i zabawy integracyjne pod okiem animatorów.

Dzięki wyjściu do PWSZ nasi uczniowie przekonali się, że nauka może sprawiać dużo radości.