Wielki sukces 3b

IS DSC 0066Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni, p. Grażyny Serafin, zdobyli główną nagrodę w II edycji ogólnopolskiego programu „ZDROWE NIETRUDNE” - wycieczkę. Ich praca w konkursie „Drużyna Przygód” okazała się najbardziej kreatywna. W nagrodę w dn. 11 - 12 czerwca 25 uczniów wraz z wychowawczynią pojedzie do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i weźmie udział w warsztatach kulinarnych.

„ZDROWE NIETRUDNE” – to program edukacyjny przygotowany przez Wydawnictwo MAC i firmę KUPIEC, którego celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia wśród dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Uczniowie kl. 3b pod kierunkiem swojej wychowawczyni, p. Grażyny Serafin, przez kilka miesięcy realizowali zadania przygotowane przez organizatorów programu. Dotyczyły one m.in. mocnych kości, zdrowego brzucha, diety dla mózgu, oszczędzania energii elektrycznej. Trzecioklasiści przygotowywali zdrowe przekąski, bawili się w teatr, przeprowadzali eksperymenty. Były gry dydaktyczne, zabawy i konkursy oraz mnóstwo wiedzy o tym, co robić, by być zdrowym. Po wykonaniu każdego zadania uczniom przyznawano sprawności. I tak zaczęła się przygoda 3b z Witaminką CELINKĄ i Wafelkiem STEFCIEM. Szczegółowe relacje były zamieszczane na stronie szkoły.

Do programu zgłosiło się ponad 600 szkół i przedszkoli z całej Polski, ale praca 3b okazała się najlepsza. Wszystkie koszty wycieczki (dojazd, nocleg w hotelu, warsztaty kulinarne i zabawę w Energylandii) pokrywa organizator, czyli firma KUPIEC.

Serdecznie gratulujemy trzecioklasistom i ich wychowawczyni! Życzymy udanego wyjazdu!

IS_DSC_0066.jpgIS_DSC_0067.jpg