Magda Łozowska – biologia ( opiekun Elżbieta Leśniewska), chemia (opiekun Marzenna Raczyńska)

Diana Świerzbin – biologia ( opiekun Elżbieta Leśniewska)

Piotr Przestrzelski – chemia (opiekun Marzenna Raczyńska)

Dominik Okrój – biologia ( opiekun Elżbieta Leśniewska)

• Gimnazjum nr 1 w Suwałkach otrzymało wyróżnienie wyróżnienie w konkursie „Wyjdź z cienia przemocy”.
  • Zespół teatralny w składzie: Olga Borejszo, Karolina Jachimowicz, Beata Masłowska, Joanna Tarasiewicz, Aleksandra Murawko, Aleksandra Interewicz, Błażej Sowul pod kierunkiem pani Małgorzaty Kuszel wygrał X edycję konkursu „ Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” 2012. Przedstawienie „Wstyd” zajęło I miejsce!
  • W Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Podlasie - najpiękniejsze zakątki" I   miejsce zdobyła Malwina Szulińska, II miejsce Wojciech Bućko.
  • Drużyna Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce w I Międzyszkolnym Festiwalu „Zdrowie na talerzu” w ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.
  • Jan Sawicki zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Ekologia i Ochrona Środowiska” i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ”Ekologia na co dzień”.
  • Magda Łozowska zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ”Ekologia na co dzień”.
  • Aleksandra Fimowicz zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Ekologia i Ochrona Środowiska”.
  • Na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej” eliminacje powiatowe Kamil Walendzewicz zajął I miejsce, a Joanna Wysocka otrzymała wyróżnienie.
  • Dominik Okrój zajął IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Ekologia i Ochrona Środowiska”.
  • Milena Kimszal zajęła I miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Rady na odpady” w kategorii „Prace praktyczne z odpadów”.
  • Natalia Gałażyn zajęła II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie „Rady na odpady” w kategorii „Prezentacja multimedialna”.
  • Jakub Wróblewski zdobył II miejsce w konkursie „Supergłowa Suwalskich Gimnazjów”

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

• Drużyna Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęła IV miejsce w klasyfikacji generalnej XII Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży.
  • Bartłomiej Waszkiewicz zajął III miejsce w regatach pretendentów o Puchar Prezesa UKŻ Grot Suwałki, II miejsce w regatach Nauticus Cup w klasie cadet, V miejsce w regatach o Puchar Jeziora Roś w klasie cadet.
  • Na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich Dorota Bagan zajęła III miejsce w żeglarstwie klasa cadet dziewczęta, I miejsce w regatach o Puchar Jeziora Roś w klasie cadet dziewczęta i IV w klasie cadet
  • Na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Beata Kułakowska zdobyła tytuł I Wicemistrz Polski Regionu Północno-Wschodniego w kategorii Baton Seniorki Solo, II Wicemistrz Polski w kategorii Pom Pom Seniorki Duo/Trio i II Wicemistrz Polski w kategorii Pom Pom Seniorki Solo.
  • Drużyna Piłki Siatkowej Chłopców zajęła II miejsce w Mistrzostwach Suwałk Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców.
  • Drużyna Piłki Siatkowej Dziewcząt zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Suwałk Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej w kategorii dziewcząt.
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Anna Bałon zajęła I miejsce w biegu na 100 m p.pł. i II miejsce w skoku wzwyż.
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Kamil Świtaj zajął I miejsce w skoku w dal i II miejsce w biegu na 100 m
  • W Wiosennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów Oliwia Maciejczuk zajęła I miejsce w biegu na 100 m p.pł. i II miejsce w skoku wzwyż
  • W Wiosennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów Kamil Świtaj zajął I miejsce w skoku w dal i II w biegu na 200 m
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Angelika Staszkiewicz zajęła III miejsce w biegu na 100 m p.pł.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Oliwia Maciejczuk zajęła III miejsce w skoku wzwyż.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Jakub Szostak zajął III miejsce w pchnięciu kulą.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Kamil Świtaj zajął II miejsce w biegu na 100 m i I miejsce w skoku w dal.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Anna Bałon zajęła I miejsce w skoku wzwyż.
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Dominik Okrój zajął III miejsce w biegu na 1000 m
  • Bartłomiej Bilewicz zajął trzykrotnie I miejsce w zawodach Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B zaliczanych do Pucharu Świata w Kietrzu, Bułgarii i Słowenii.