Michał Wałejko – informatyka (opiekun Karol Górski)

Kamil Mikielski – historia (opiekun Barbara Haraburda)

Jan Sawicki – język angielski (opiekun Małgorzata Dziuba)

Anna Sobolewska – biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

• Piotr Przestrzelski zdobył II miejsce w konkursie „Supergłowa Suwalskich Gimnazjów”.
  • Gimnazjum nr 1 reprezentowane przez drużynę w składzie: Sebastian Piasecki, Szymon Życzkowski, Sebastian Życzkowski zajęło I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • Gracja Podziewska zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.
  • Joanna Rutkowska zajęła IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim.
  • Malwina Szulińska zajęła II miejsce w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pod tytułem „Woda-nasz bezcenny skarb”.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

• Zespół Szkół nr 8 otrzymał pieniężną nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w dziedzinie kultury fizycznej za szczególne osiągnięcia sportowe.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w XI Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Pływaniu Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Pływaniu Chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w Żeglarstwie Kwalifikowanym w Relacji Szkół Gimnazjalnych.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Badmintonie Chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Badmintonie Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 zajęło VI miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Siatkówce Dziewcząt.
  • Gimnazjum nr 1 zajęło III miejsce w Mistrzostwach Suwałk Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło III miejsce w Gimnazjadzie województwa podlaskiego w badmintonie chłopców.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło VII miejsce w Gimnazjadzie województwa podlaskiego w badmintonie dziewcząt.
  • Gabriela Cieraszewska zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt szkół gimnazjalnych w III Turnieju Strzeleckim „Suwałki- ferie zimowe 2011”.
  • Dorota Bagan i Julia Hościłowicz zajęły IV miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Cadet.
  • Bartłomiej Waszkiewicz zajął III miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Cadet.
  • Gracja Podziewska zajęła I miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie OPP OPEN
  • I miejsce w Międzygimnazjalnych Zawodach Gry Counter-Strike1.6 zajęła drużyna w składzie: Daniel Chwieduk, Karol Zubrzycki, Piotr Parafinowicz, Maciej Jacewicz, Daniel Miszkiewicz.
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło II miejsce w Mistrzostwach Suwałk w Futsalu Chłopców.(szkołę reprezentowali: Szymon Dembowski, Eryk Mozolewski, Sebastian Jasionowski, Kamil Świtaj, Łukasz Konopko, Radosław Rudziewicz, Kamil Niedźwiedzki, Damian Wróblewski, Bartłomiej Świacki, Gabriel Sidorek)
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Finale Grupy Północnej w Badmintonie Chłopców (szkołę reprezentowali: Kamil Niedźwiedzki, Sebastian Krysiak, Michał Jeleniewicz, Marcin Wawrentowicz)
  • Gimnazjum nr 1 w Suwałkach zajęło I miejsce w Finale Grupy Północnej w Badmintonie Dziewcząt (szkołę reprezentowały: Milena Bałon, Joanna Krysiak, Anna Bałon, Joanna Hryńko)
  • Bartłomiej Bilewicz zajął I miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N chłopców i IV miejsce drużynowo w Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów w klasie F1B-Słowenia
  • Kamil Świtaj zajął I miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów w biegu na 200 m.
  • Kamil Świtaj zajął I miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów w skoku w dal.
  • Joanna Wysocka zajęła III miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów w pchnięciu kulą.
  • Gimnazjum nr 1 zajęło III miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Gimnazjów.