Ostatni dzień w szkole

DSC 0307Odświętnie ubrani  ósmoklasiści i gimnazjaliści przeżywali dziś szczególne chwile. Zakończyli bowiem kolejny etap nauki i rozpoczęli wędrówkę ku dorosłości. Dla nauczycieli i byłych pracowników Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, to czas pożegnania ze szkołą, która po 20 latach zakończyła swoje istnienie.

Czytaj więcej...

Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

DSC 0128W piątek 7 czerwca po raz czwarty uczestniczyliśmy w akcji "Jak nie czytam, jak czytam", w ramach której uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie czytają  dla przyjemności książki.  

Czytaj więcej...

Góra Grosza 2019

gora grosza 1Nasza szkoła także w tym roku wzięła udział w XIX edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza’’. Celem akcji była pomoc dzieciom, które wychowują się poza własnymi rodzinami.Wspólnymi siłami udało nam się zebrać drobne monety w kwocie  162 zł.

Czytaj więcej...

Pouczająca wycieczka

IMG 20190517 111727W dniach 15-17 maja tego roku uczniowie klas VIII i III gimnazjum odwiedzili południowy wschód Polski i niegdyś polskie miasto Lwów. Pogoda początkowo nie sprzyjała, ale wrażeń było mnóstwo.

Czytaj więcej...

Bardzo dobry występ lekkoatletów

 20190508 105502Podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce, odbywających się w dniu 08.05.2019, bardzo dobre wyniki odnotowali nasi lekkoatleci, podopiecznip. Renaty Arasimowicz i p. Marka Kałczyńskiego.

Czytaj więcej...

Sukces siatkarzy z naszego gimnazjum

DSC 0362 W dniach 12 i 15 02.2019r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 10 rozegrane zostały Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinałów wojewódzkich, w których ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce. 

Czytaj więcej...

Dzień Patronki szkoły podstawowej

DSC 09564 kwietnia klasy 4-8 i 3 gimnazjum uczestniczyły w akademii poświęconej patronce szkoły podstawowej. Spektakl o życiu i działalności Aleksandry Piłsudskiej, przygotowany i zaprezentowany  przez uczniów z koła teatralnego działu młodzieżowego biblioteki, wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia szkoły i 300-lecia naszego miasta.

Czytaj więcej...

Spotkanie uczniów z przedstawicielem Zespołu Szkół w Dowspudzie

218 marca, w ramach promocji szkół ponadpodstawo- wych/ponadgimnazjalnych, uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum odwiedziła pani Agnieszka Sidor - wicedyrektor ZS w Dowspudzie. To kolejna szkoła, która zaprezentowała tegorocznym absolwentom swoją ofertę edukacyjną.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji

20190321 10210221 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs recytacji wierszy Roberta Frosta w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Projekt językowo-czytelniczy w bibliotece

DSC 0837W szkolnej bibliotece, tydzień przed Międzynarodowym Dniem Czytania Tolkiena, klasy językowe: 7c, 8d, 3a gim. oraz klasa 6a uczestniczyły w  projekcie poświęconym życiu i twórczości autora "Hobbita" i "Władcy pierścieni".

Czytaj więcej...