Z wizytą w bibliotece

IS DSC 006628 września uczniowie klasy 6c wraz z wychowawczynią udali się do Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach.

Na miejscu pani Krystyna Michniewicz zaprezentowała im poszczególne działy biblioteki i pracę bibliotekarzy. W trakcie wizyty uczniowie odwiedzili m.in. wypożyczalnie książek dla dzieci i dorosłych, czytelnię czasopism, zbiory specjalne. Dowiedzieli się, w jaki sposób można korzystać z zasobów biblioteki, szukali wybranych książek w skomputeryzowanym katalogu. W czytelni książek największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły cymelia – stare druki i książki. W specjalnych rękawiczkach każdy mógł dotknąć i obejrzeć unikatowe książki - najstarsza pochodzi z 1610r. Wśród oglądanych książek były także pierwsze wydania utworów M. Konopnickiej. Uczniowie obejrzeli też replinty, czyli przedruki starych książek pochodzące m.in. ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej.

Na zakończenie wizyty w bibliotece szóstoklasiści wykazali się kreatywnością w trakcie zabawy z klockami w pracowni „Smykałka”. Zapoznali się także z bogatą ofertą zajęć organizowanych w bibliotece.

IS_DSC_0051.jpgIS_DSC_0053.jpgIS_DSC_0066.jpgIS_DSC_0083.jpgIS_DSC_0093.jpgIS_DSC_0095.jpgIS_DSC_0100.jpgIS_DSC_0102.jpgIS_DSC_0104.jpg