XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Jednego Wiersza

IS P119038917 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Jednego Wiersza. Podczas spotkania zostali nagrodzeni nie tylko zwycięzcy poetyckich zmagań. Każdy spośród sześćdziesięciorga uczestników otrzymał pamiątkowy tomik poezji ze swoim wierszem oraz dyplom i długopis z logo konkursu.

Do przybyłych gości serdeczne słowa skierowała pani dyrektor Ewa Brzozowska. Następnie zgromadzeni obejrzeli wesołą inscenizację opartą na wierszach Jana Brzechwy, w której u boku gimnazjalistów wystąpili nasi piątoklasiści: Kuba Sztejter i Mateusz Perkowski (kl. 5b) oraz Franek Kotowski (kl. 5c). Uroczystość poprowadziły: Ania Kuszel i Zosia Wierzchowska (kl. 5b).

Oto werdykt jury:

I miejsce:

Aleksandra Walendzewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach

Olga Wiszniewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suwałkach

II miejsce:

Weronika Dycz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Augustowie

Sandra Bonarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Suwałkach

III miejsce:

Anna Skindzier ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku

Paulina Opanowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach

Wyróżnienia:

Anna Jurkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Sejnach

Kazimierz Jurkun, również ze Szkoły Podstawowej w Sejnach

Bartosz Gdak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku

Serdecznie gratulujemy!

Za zorganizowanie i rozstrzygnięcie konkursu odpowiedzialne były panie: Izabela Kruszko, Małgorzata Poznańska i Adrianna Rybak.

O naszym konkursie mogli również usłyszeć słuchacze Radia5: