Szachowe zmagania naszych uczniów

IS 06020 lutego w Zespole Szkół nr 3 odbyły się Mistrzostwa Suwałk uczniów klas I - III szkół podstawowych w szachach. Natomiast dzień później rozegrano Drużynowy Puchar Województwa Podlaskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

W obu turniejach naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały Gabriela Pałejko i Martyna Mendak, a w kategorii chłopców - Igor Słuchocki i Mikołaj Słuchocki. Pomimo tego, że nasze drużyny występowały w niepełnych składach (inne szkoły reprezentowane były przez 3 - osobowe zespoły), osiągnęły bardzo dobre wyniki. W rywalizacji miejskiej dziewczęta zajęły 6. miejsce, a chłopcy czwarte. W pucharze województwa dziewczynki uplasowały się na bardzo wysokiej 4. pozycji, a chłopcy na trzynastej wśród 22 rywalizujących drużyn.

Szkoda, że w tych turniejach z powodu choroby nie mogła wystąpić nasza najlepsza szachistka - Maria Pałejko. Z Marysią dziewczynki miały dużą szansę na wywalczenie 1. lub 2. miejsca.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałych wyników!

IS_060.jpgIS_062.jpgIS_064.jpgIS_070.jpgIS_072.jpgIS_073.jpg