Wizyta Ks. Biskupa Jerzego Mazura

IS P116076215 lutego przybył do naszej szkoły z wizytą duszpasterską Biskup Ełcki Jerzy Mazur. Cała nasza społeczność solidnie przygotowała się do tego wyjątkowego spotkania, którego motywem przewodnim była 1050 rocznica chrztu Polski.

Wszyscy uczniowie przyszli z koronami na głowach i samodzielnie wykonanymi sercami, na których widniała data przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego. Nasza młodzież pod kierunkiem s. Adriany i p. Danuty Podurgiel przygotowała bardzo piękny montaż słowno – muzyczny, który skłonił zgromadzonych do zadumy nad istotą ludzkiego bytu. Natomiast Ksiądz Biskup w słowie skierowanym do dzieci podkreślał wagę sakramentu Chrztu Świętego w naszym życiu.

Na zakończenie pani dyrektor Ewa Brzozowska wręczyła Księdzu Biskupowi prezent, który będzie mu przypominał o naszym dzisiejszym spotkaniu. To piękne serce z wyhaftowaną datą chrztu naszego wspaniałego gościa.