Święto Patronki

IS e1

31 marca obchodziliśmy święto naszej szkoły. Tego dnia w sposób szczególny wspominaliśmy Aleksandrę Piłsudską, która od lat patronuje naszej placówce.

IS_01.jpgIS_02.jpgIS_03.jpg

Podczas uroczystości obejrzeliśmy bardzo interesującą i barwną inscenizację pt. „Wolność” przygotowaną przez panią Małgorzatę Poznańską. Wystąpili w niej nasi starsi koledzy z Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którzy wcielili się w role zwierząt mówiących o wolności.

IS_a1.jpgIS_a2.jpgIS_a3.jpgIS_a4.jpgIS_a5.jpgIS_a6.jpg

Następnie przyszedł czas na podsumowanie szkolnych konkursów dotyczących naszej Patronki.

Laureatami w kategorii klas czwartych zostali:

I miejsce – Simona Ołów (klasa IVa)

II miejsce – Olga Wiszniewska (klasa IVc)

III miejsce – Klara Kołodziej (klasa IVd)

Wśród piątoklasistów zwyciężyli:

I miejsce - Hanna Krzyżewska (klasa Vc)

II miejsce – Urszula Nikścin (klasa Va)

III miejsce – Jan Drejer (klasa Vb)

W kategorii klas szóstych I nagroda przypadła zespołowi z klasy VIa, w skład którego weszły: Oliwia Dąbkowska, Ewelina Kisielewska, Gabriela Kisłowska, Julia Matulewicz, Klaudia Wilczewska i Zuzanna Zawadzka. II miejsce zajął uczeń klasy VIb - Jakub Winckiewicz.

Za przeprowadzenie konkursów wśród uczniów klas IV - VI odpowiedzialna była pani Izabela Kruszko.

IS_b1.jpgIS_b2.jpgIS_b3.jpgIS_b4.jpgIS_b5.jpgIS_b6.jpg

Wyróżnione prace uczniów: wiersze i listy

Po wręczeniu dyplomów i nagród przyszedł czas na konkurs wiedzy o życiu oraz działalności niepodległościowej i społecznej Aleksandry Piłsudskiej, który (jak co roku) przygotowała i poprowadziła nauczycielka historii - pani Alicja Godlewska. W rywalizacji wzięły udział trzy zespoły szóstoklasistów. Zwyciężyła reprezentacja klasy VIc.

IS_c1.jpgIS_c2.jpgIS_c3.jpgIS_c4.jpgIS_c5.jpgIS_c6.jpg

Swoją wiedzę na temat Patronki sprawdzali również uczniowie klas trzecich. W konkursie przygotowanym przez panią Irenę Schabieńską zwyciężyły:

I miejsce - Maria Wróbel (klasa IIIc)

II miejsce - Maja Matulewicz (klasa IIIb)

III miejsce - Patrycja Bulkowska (klasa IIIa)

Jak co roku przygotowania do święta szkoły zaczęły się już na początku marca. Wychowawcy przybliżali nam sylwetkę Patronki, zaś pod okiem polonistek pisaliśmy wiersze o patriotyzmie, wolności i Aleksandrze Piłsudskiej, a także redagowaliśmy listy do żony Marszałka i rysowaliśmy jej portrety.

IS_d1.jpgIS_d2.jpgIS_d3.jpgIS_d4.jpgIS_d5.jpgIS_d6.jpg

Wszyscy doskonale wiemy, że uczęszczamy do niezwykłej placówki. To najstarsza szkoła podstawowa w naszym mieście. Pani dyrektor Ewa Brzozowska w skierowanym do nas słowie przypomniała, iż w tym roku świętujemy 95 – lecie istnienia szkoły oraz 80 – lecie nadania jej sztandaru. Jesteśmy dumni z tego, że uczęszczamy do szkoły z tradycją.

IS_e1.jpgIS_e2.jpgIS_e3.jpg

O naszym święcie można też przeczytać na stronie internetowej Radia 5.