Egzamin na pierwszaka

DSC 8547Jesień to dla „pierwszaków” czas przygotowań do uroczystego Ślubowania. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 23 października 2014r. Wzięli w niej udział uczniowie pięciu klas pierwszych, nauczyciele, dyrekcje szkół, rodzice i goście.

Na część artystyczną, która była jednocześnie „Egzaminem na pierwszaka”, złożyły się wiersze i piosenki. Dzieci popisywały się znajomością zasad ruchu drogowego, wiadomościami o Polsce, sprawnością fizyczną. Po egzaminie, który oceniony został przez rodziców i panią dyrektor, odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Dzieci z przejęciem powtarzały słowa przysięgi i śpiewały hymn narodowy i pieśń szkoły.

Na zakończenie wszystkie klasy robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie uczniowie i rodzice udali się do sal na słodki poczęstunek.

To był piękny dzień, pełen wrażeń i wzruszeń...