Wspaniała gra naszych dziewcząt

22 października w Augustowie odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej, czyli Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt.

W pierwszej fazie turnieju nasze dziewczęta zmagały się z drużynami szkół ze Słobódki, Sztabina i Suchowoli. Niestety w pierwszym meczu kontuzjowana została podstawowa zawodniczka naszego zespołu - Sandra Kardel i zdecydowaną większość zawodów musiała obserwować z ławki rezerwowych. Mimo tej straty dziewczęta nie poddały się. Po wyrównanych i zaciętych spotkaniach pokonały drużynę SP Sztabin (1:0) i SP Słobódka (2:0). Niestety w pechowych okolicznościach uległy rówieśniczkom z Suchowoli (1:2) i z tym wynikiem awansowały do decydującej rundy, w której zremisowały z reprezentantkami szkoły z Korycina (0:0) oraz przegrały z faworytkami turnieju (SP3 Augustów) - 0:4, zajmując ostatecznie IV miejsce.

Pomimo braku awansu do Finału Wojewódzkiego nasze dziewczęta pokazały naprawdę dobry sportowy poziom i godnie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 2 w Suwałkach.

Specjalne podziękowania należą się również chłopcom z klasy VI A i VI B, którzy pojechali do Augustowa w roli kibiców. Ich wspaniały, głośny i kulturalny doping docenili nawet trenerzy innych drużyn.

Dziewczęta z naszej szkoły grały w składzie: Natalia Marcińczyk, Wiktoria Arciszewska, Sandra Kardel, Ewelina Kisielewska, Zuzanna Żdanuk, Gabriela Sowulewska, Julia Matulewicz, Wiktoria Matyjaszczyk, Kornelia Ostrowska, Katarzyna Sawicka, Aleksandra Chatkowska. Ich trenerem jest pan Paweł Żdanuk.