„Radość - Zmartwychwstał Pan”

IS 114 kwietnia, w rocznicę chrztu Polski, w parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami zaprezentowali program artystyczny pod nazwą „Radość - Zmartwychwstał Pan” przygotowany pod kierunkiem s. Teresy Kalskiej. Tego dnia dzieci spotkały się też z ojcem Walerianem Szejgierewiczem - franciszkaninem, który na co dzień pracuje na Białorusi.

3. niedziela wielkanocna była doskonałą okazją do dziękczynienia Panu Bogu za dar chrztu Polski i uwielbiania Go za to, że nasza Ojczyzna jest potęgą chrześcijaństwa. Zachęciliśmy zgromadzonych do wsłuchania się w dziecięce słowa opiewające radość Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Pozostawiliśmy im najpiękniejsze przesłanie - Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest największą radością człowieka!

Na zakończenie przekazaliśmy wszystkim życzenia wyrażone słowami papieża Franciszka: Zgódź się więc, aby zmartwychwstały Jezus wszedł w twoje życie, przyjmij Go jak przyjaciela, z ufnością: On jest życiem!(…) powierz się Jemu, bądź pewien, że On jest blisko ciebie, jest z tobą i obdarzy cię pokojem, którego szukasz, i siłą, by żyć tak, jak On chce.

Z głębi serca dziękujemy młodemu pokoleniu za zaangażowanie, odwagę i radość w dzieleniu się z nami Dobrą Nowiną o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, za kształtowanie w sobie miłości do Boga, Kościoła i Ojczyzny.

IS_1.jpgIS_P1150929.jpgIS_P1150931.jpgIS_P1150941.jpgIS_P1150998.jpg