Edukacja teatralna

IMGP121829 kwietnia uczniowie klas VI obejrzeli spektakl pt. „Sztuczka” w wykonaniu aktorów z zespołów „Teatr Efemeryczny” i „Adepci”, który wyreżyserowała p. Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Młodzi aktorzy przedstawili wzruszającą historię o miłości, uzależnieniu od ukochanej osoby i pragnieniu wolności na tle opowieści o cyrku. Po obejrzeniu spektaklu widzowie wzięli udział w lekcji teatralnej, którą prowadziła p. Krystyna Kozioł- teatrolog oraz reżyserka spektaklu. Uczniowie zapoznali się ze sposobami wykorzystania elementów współczesnego teatru w obejrzanym przedstawieniu. Omówione zostały elementy związane z konstrukcją spektaklu, kostiumami, scenografią… Widzowie dzielili się wrażeniami z aktorami.