Program „Laboratoria Przyszłości”

zdjcie 2 16 listopada br. uczniowie klas 5a i 6b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży – „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Podczas zajęć uczniowie mogli doświadczyć przygody z robotem –
Photonem oraz z klockami Korbo do kodowania. To ciekawe wprowadzenie w świat technologii i programowania, łączące naukę z zabawą. Uczestnicząc w tych zajęciach, uczniowie mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności logicznego myślenia.

Atrakcyjne zajęcia pozwalają zaszczepić w uczniach pasję do nowych technologii i odwagę do korzystania z niej w realizacji własnych projektów, rozwijają talenty i doskonalą umiejętność pracy zespołowej.

zdjcie 1 2.jpgzdjcie 2 1.jpgzdjcie 3.jpgzdjcie 4 1.jpgzdjcie 5.jpgzdjcie 6 1.jpg