"Poznajemy Podlaskie" - wycieczka

231 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce „Na tatarskim szlaku”, współfinansowanej przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną w Białymstoku. Celem wycieczki był aktywny wypoczynek uczniów, a także umożliwienie im poznania atrakcji turystycznych województwa podlaskiego.

Dzięki przedsięwzięciu odwiedziliśmy Korycin – zagłębie truskawkowe, następnie Tykocin, a w nim: zamek Zygmunta Augusta, Kościół p.w Św. Trójcy, Stary Rynek, pomnik Stanisława Czarnieckiego oraz małą Synagogę – Dom Talmudyczny – dziś Muzeum. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie meczetu i mizaru w Kruszynianach. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Bohoniki, gdzie zwiedziliśmy meczet, który został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku oraz mizar – największy cmentarz muzułmański w Polsce. W Bohonikach degustowaliśmy danie tatarskie o nazwie pierekaczewnik.

Wycieczka ukazała nam, jak wiele ciekawych miejsc wartych poznania i odwiedzenia jest w naszym regionie. Nieodzownym walorem wycieczki była towarzysząca nam na każdym kroku unikatowa przyroda.

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna w Białymstoku wsparła naszą wycieczkę w kwocie 6600,00 zł.

izba

1.jpg2.jpg4 2.jpg5.jpg8.jpg10.jpg11.jpg