Wizyta studentów w naszej szkole

IS 422 marca odwiedziła naszą szkołę grupa studentów Państwowej Uczelni Zawodowej. Wszyscy nasi goście studiują na kierunku Pedagogika szkolna i wczesnoszkolna, czyli w przyszłości będą nauczycielami. Przyszli ze swą opiekunką, p. Ewą Sidorek, by obserwować zajęcia.

W klasie 3b uczestniczyli w lekcji o Aleksandrze Piłsudskiej „Pseudonim Oleńka. Aleksandra Piłsudska, matka polskiej niepodległości. Suwalczanka, patronka roku 2023 i Szkoły Podstawowej nr 2”. Kolejne zajęcia z edukacji technicznej i społecznej w 3b dotyczyły zwyczajów wielkanocnych. Studenci przyglądali się, jak dzieci pracują, z czym radzą sobie lepiej, w czym należy im pomóc, jak zorganizowana jest lekcja.

Następnie odwiedzili oddziały przedszkolne i sale lekcyjne w SP2: pracownię informatyczną, sensoryczną, gimnastyczną, stołówkę, świetlicę oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, którą przedstawiła pani dyrektor Ewa Brzozowska.

Pani Ewa Sidorek wyraziła chęć, by ci studenci trafili do naszej szkoły na praktyki, czyli będą obserwować i prowadzić lekcje. Serdecznie zapraszamy.

IS_1.jpgIS_2.jpgIS_3.jpgIS_4.jpgIS_5.jpg