Święci uśmiechnięci

IS 6W dni poprzedzające Uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły na lekcjach religii poznawali przyjaciół Pana Jezusa, którymi są święci. Wielu uczniów, dzięki pomocy i trosce rodziców, przebrało się za ulubionych świętych.

Zostały zaprezentowane w grupach rówieśniczych krótkie etiudki z ich życia.

Z kolei 31 października, w poniedziałek wieczorem, czterdziestu dzielnych "małych świętych" uczestniczyło w parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach w balu pod nazwą "Święty uśmiechnięty", który został przygotowany przez: ks. Wojciecha Kondratowicza, s. Teresę Kalską i panią Joannę Smykowską. Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy w Kościele modlitwą różańcową z udziałem dzieci. Następnie w auli parafialnej nasi mali artyści przy dźwięku fanfar w piękny sposób zaprezentowali wybranych świętych. Uwielbialiśmy Pana Boga za dar świętych śpiewem, tańcem i zabawą pod przewodnictwem s. Moniki Siemionko, terezjanki, i dwóch wolontariuszek – Hani i Zosi (naszych absolwentek).

Do wszystkich kierujemy zaproszenie Pana Jezusa: "Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty".

IS_1.jpgIS_2.jpgIS_3.jpgIS_4.jpgIS_5.jpgIS_6.jpgIS_7.jpgIS_8.jpgIS_9.jpgIS_10.jpgIS_11.jpg