Edukacja finansowa w 2a

IS IMG 20210609 120347Uczniowie klasy 2a wzięli udział w   projekcie ,,Kokosza grosz do grosza". Były to zajęcia edukacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych w zakresie edukacji finansowej.

Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie mieli szansę poznać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i pomnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami.

Projekt miał zadanie promować i uczyć młodzież szkolną umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz zdolności do krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach życia codziennego.

Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu emocji i zmotywowały do kreatywnego myślenia i twórczego działania.