Kartka dla chorego

211 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji uczniowie klasy 2B, 3B i 3C włączyli się w akcję Fundacji DR CLOWN działającej w całej Polsce. Wolontariusze suwalskiego Oddziału Fundacji poprosili, by uczniowie namalowali kartki na dowolny temat, które będą rozdawane w tym tygodniu dzieciom hospitalizowanym w suwalskim szpitalu.

Drugo- i trzecioklasiści z wielką radością podjęli się tego zadania, mając nadzieję, że kolorowe kartki choć na chwilę pomogą zapomnieć małym pacjentom o ich chorobach. Uczniowie dowiedzieli się też, że wolontariusze Fundacja DR CLOWN leczą... śmiechem. Kolorowi clowni – terapeuci pracują w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjo-terapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore lub niepełnosprawne dzieci. Żeby zostać wolontariuszem Fundacji i leczyć śmiechem, trzeba mieć ukończone 18 lat, ale narysować piękną kartkę można już teraz. Uczniowie czekają na kolejne zadania Fundacji DR CLOWN.

1.jpg2.jpg3.jpg