Uroczyste zakończenie Kampanii "Biała Wstążka"

310 grudnia dobiegła końca X Kampania „Biała Wstążka” pn. „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w kampanię, przygotowali plakaty symbolizujące protest przeciw przemocy oraz promujące hasło przewodnie tegorocznej „Białej Wstążki”.

Podczas uroczystego podsumowania kampanii, które odbyło się w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Państwowej im. Edwarda Szczepanika w Suwałkach, zebrani goście mogli oglądać efekt pracy uczniów naszej szkoły oraz uczniów innych zaangażowanych szkół i przedszkoli. Uroczyste zakończenie kampanii obfitowało w liczne wystąpienia, a uczniowie, którzy włączyli się w pracę na rzecz kampanii, otrzymali od organizatorów wyróżnienia oraz upominki. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Sienkiewicz – 6A, Paulina Sieńko – 6A, Oliwier Karłowicz – 7A, Martyna Poniatowska – 7B, Zuzanna Burzyńska – 7C, Mateusz Brzozowski – 7B i Natalia Michałowska – 7B. Uczniowie otrzymali m.in. nagrodę w postaci voucheru na mecz WIGRY SUWAŁKI – OLIMPIA GRUDZIĄDZ.

Kampania Białej Wstążki ukierunkowana jest na przeciwdziałanie przemocy, w tym w szczególności przemocy w rodzinie. Suwalska Kampania włącza się w międzynarodową Kampanię „Białej Wstążki”, największą na świecie kampanię, mającą na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała wstążka jest tu symbolem sprzeciwu wobec przemocy. Jest także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć wobec przemocy.

3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg12.jpg13.jpg