Kampania „Biała Wstążka” pn. „Przemoc - rozpoznaję i reaguję”.

DSC 0460

4 grudnia uczniowie klas 6a i 6d uczestniczyli w zajęciach zrealizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Biała wstążka”. Spotkanie przeprowadzono w formie zajęć psychoedukacyjnych pt. „Przemoc - rozpoznaję i reaguję”.

Pan Daniel Micielica – psycholog z Działu Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach, zapoznał uczniów z rodzajami przemocy. Następnie uczniowie próbowali rozpoznawać przemoc w swoim środowisku. Zainteresowaniem cieszył się mini wykład dotyczący cyklów przemocy, jak również konsekwencje przemocy fizycznej i psychicznej. Uczniowie mieli możliwość oglądnięcia filmu związanego z tematyką zajęć, pn. „Cyrk motyli”.

Uczniowie poznali konsekwencje doświadczania przemocy we wszystkich sferach życia (myśli, uczucia, zachowania), dzięki czemu mogli w większym stopniu zrozumieć, dlaczego osoby doświadczające przemocy czują się bezradne.

1.jpgDSC_0457.jpgDSC_0458.jpgDSC_0459.jpgDSC_0460.jpgDSC_0462.jpg