Klasa-Mistrz Pięknej Prezentacji Wiersza

DSC 0889Z okazji Dnia Patronki  i 300-lecia naszego miasta, drugoklasiści i trzecioklasiści uczestniczyli w konkursie, jakiego chyba jeszcze w historii szkoły nie było, bowiem o tytuł Mistrza Pięknej Prezentacji Wiersza walczyły całe klasy!

Każda klasa II i III zaprezentowała na scenie inscenizację wylosowanego wiersza Marii Konopnickiej, poetki związanej z naszym miastem. Występy oceniało jury: pani dyrektor Ewa Brzozowska, pani Kamila Sośnicka z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i pan Wojciech Pająk - radny naszego miasta, a uroczystość prowadziła pani Grażyna Serafin. Pierwszoklasiści kibicowali swoim kolegom i śledzili uważnie artystyczne zmagania starszych kolegów. Zanim jury ogłosiło wyniki, widzowie wysłuchali hymnu Suwałk i piosenki o Czarnej Hańczy w wykonaniu dziewczynek z klasy V, które przygotowała pani Jolanta Karp. Następnie uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówkę o patronce naszej szkoły i wysłuchali opowieści pana Wojciecha o starych sprzętach używanych przez suwalczan.
Jury postanowiło nagrodzić wszystkich artystów, przyznając dwa pierwsze, dwa drugie i trzy trzecie miejsca.

Konkurs przygotowały panie: Grażyna Serafin, Elżbieta Stefanowicz i Małgorzata Poznańska.