Zdrowe zęby mamy, bo o nie dbamy!

IS DSC 048028 marca uczniowie klasy 1c zaprosili wyjątkowego gościa, mamę Bartka, która na co dzień pracuje w gabinecie stomatologicznym. Oprócz pięknego uśmiechu pani Ania podarowała dzieciom wiele mądrych rad na temat dbania o zęby.

Ponadto w ramach realizacji programu edukacji stomatologicznej pierwszoklasiści obejrzeli film pt. "Niesamowity świat higieny jamy ustnej” i rozwiązali wiele ciekawych łamigłówek przygotowanych przez firmę P&G oraz Oral-B. Na zakończenie zajęć uczniowie sami sprawdzili, jak szkodliwy dla naszych zębów jest cukier i do czego może prowadzić brak higieny jamy ustnej. W tym celu wykonali doświadczenie z jajkiem. To była bardzo cenna i pouczająca lekcja!

Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią dziękują pani Ani za wizytę!

IS_DSC_0469.jpgIS_DSC_0470.jpgIS_DSC_0471.jpgIS_DSC_0472.jpgIS_DSC_0478.jpgIS_DSC_0479.jpgIS_DSC_0480.jpgIS_DSC_0482.jpg