Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

P1060081III edycja szkolnego konkursu "Mistrz Pięknego Czytania, Mistrz Pięknej Recytacji" miała szczególny charakter, gdyż uczestnicy konkursowych zmagań mieli za zadanie zachwycić słuchaczy utworami o tematyce patriotycznej. I trzeba przyznać, zachwycili!

7 listopada  na scenie swoje umiejętności czarowania głosem zaprezentowali wyłonieni w drodze klasowych eliminacji uczniowie z klas 6-8 i 3 gimnazjum. Jury, na czele którego zasiadła pani Kamila Sośnicka z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, wygłosiło następujący werdykt:

I miejsce Paulina Iwaszko kl.3a
II miejsce Anna Kuszel kl.8c
III miejsce ex aequo: Piotr Żyliński kl.3c i Dawid Kropiewnicki kl.7c.

Dodatkową atrakcją konkursu były prezentacje ilustrujące prezentowane na scenie utwory oraz występ Zespołu Teatralnego Biblioteki - uczniów z klasy 6a. Młodzi aktorzy, niektórzy po raz pierwszy na scenie, przygotowali spektakl "Wolność".

Organizatorki konkursu - p. Małgorzata Poznańska i p. Małgorzata Kuszel. Sponsor nagród - p. dyrektor Ewa Brzozowska i Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Fotorelację przygotowała p. Adrianna Rybak.