WWW

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, co to jest „WWW” i gdzie to jest, to podpowiemy!

WWW – to Wioska Wesołych Wędrowców

Gdzie? – Ośrodek „Maniówka” w Nowej Wsi

Co tam jest? – Oj, strasznie dużo ciekawych rzeczy i przygód!

My, czyli uczniowie klasy IIIb i IIIc, byliśmy tam 17 października 2013 r., sprawdziliśmy. Wróciliśmy pełni wrażeń i Wam też polecamy!

Poniżej są wypowiedzi niektórych naszych kolegów i koleżanek. Na pewno Wasz przekonają, bo koniecznie odwiedzić Wioskę Wesołych Wędrowców.

Dzisiaj z całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę autokarem do „Maniówki”. Mieliśmy mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była zabawa „W poszukiwaniu  kronikarza”. Było to zwiedzanie regionu i wpisywanie nazw owadów, zwierząt, oraz oglądanie kapliczki, płaskorzeźby na starym pniu drzewa. Zabawa ta kończyła się nad jeziorem, a wyszło hasło: „Koszałek Opałek”. Mnie najbardziej zainteresowało obserwatorium astronomiczne, gdzie pan objaśniał nam konstelacje. Polecam wyjazd do „Maniówki”, ponieważ można tam odkopać i obejrzeć kości dinozaurów”.

Kamil Kwiatkowski, IIIc

Z mapą poszukiwaliśmy szukać przygód. Bawiliśmy się na placu zabaw. Najbardziej podobało mi się, jak wykopywaliśmy kości dinozaura. Poleciłabym wyjazd do „Maniówki”, ponieważ jest tam dużo atrakcji. Lubię jeździć na wycieczki, bo dzięki nim poznaję świat”.

Patrycja Rutkowska, IIIc

17 października pojechałam z moją klasą III b na wycieczkę do Ośrodka Maziówka w Nowej Wsi. Tam oglądaliśmy największy termometr na świecie. Wchodziliśmy na wiatrak i wykopywaliśmy kości dinozaurów. Najbardziej podobała mi się wyprawa do lasu, gdyż musieliśmy iść według mapy i rozwiązywać ciekawe zadania. Moim zdaniem Maziówka to świetne miejsce na wycieczkę klasową. Uważam, że warto jeździć na takie wycieczki, ponieważ rozwijają one nasze zainteresowania i dostarczają wielu nowych wiadomości.

Natalia Burzyńska , III b

„Szliśmy przez las, w którym zobaczyliśmy stare i fascynujące drzewo. Najbardziej zainteresował mnie ogromny wiatrak, z którego było widać dużo domów. Polecam wyjazd do „Maniówki”, ponieważ był tam plac zabaw i dużo atrakcji. Bardzo lubię wycieczki, bo można się dużo nauczyć i zobaczyć różne, fajne miejsca”.

Oliwia Niedźwiedzka, IIIc

Dnia 17 października pojechaliśmy całą klasą do Nowej Wsi. Szukaliśmy tam kości dinozaura. Oglądaliśmy gwiazdy w planetarium. Szliśmy Baśniowym Szlakiem do Wioski Wesołych Wędrowców, na którym mieliśmy do wykonania różne zadania. Widzieliśmy największy na świecie tradycyjny termometr. Najbardziej podobało mi się, jak byliśmy na młynie wiatrowym. Polecam to miejsce innym dlatego, że jest tam wiele atrakcji. Warto jeździć na takie wycieczki, bo można dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Jakub Sztejter,  III b

„17 października pojechaliśmy do Nowej Wsi, a dokładnie do Ośrodka „Maniówka”. W czasie wycieczki robiliśmy różne rzeczy: poszliśmy do lasu i planetarium, wykopaliśmy kości z masy solnej, weszliśmy na wiatrak i oglądaliśmy prezentację o dinozaurach. Mnie najbardziej zainteresowała wycieczka do lasu, ponieważ zobaczyłam tam różne ciekawe rzeczy. Było tam ciekawie i zabawnie.

Olga Wiszniewska, IIIc

Żeby Was jeszcze zachęcić, obejrzyjcie zdjęcia. WWW? – naprawdę warto!

Uczniowie IIIb i IIIc