Zabawy ze sztuką uczniów III c

Podczas naszych wędrówek po Suwałkach w klasie drugiej, napotkaliśmy na ulicy Kościuszki 45 Centrum Sztuki Współczesnej AS.

Zabrzmiało to poważnie, więc postanowiliśmy sprawdzić, czy sztuka współczesna jest dla dzieci.

DSC 8282

Pani Alina Chmielewska zaproponowała zajęcia artystyczne – zabawę ze sztuką. Mieliśmy wykonać ramkę do zdjęć techniką decupage. Już samo słowo „decupage” było dla nas trudne do wymówienie.

DSC 8283

Nie wiedzieliśmy, co oznacza, więc zaczęliśmy się bawić ramkami. Niektórym nawet w nich do twarzy. Po krótkiej projekcji filmu, wszystko się wyjaśniło.

DSC 8287

Wzięliśmy się ochoczo do pracy. Olga,  Aniela i Dawid szybko odkryli w sobie wenę i z ochotą zabrali się do pracy.

DSC 8293

Aż się zdziwili ludzie z fotografii, ze tak pięknie nam wychodzi!

DSC 8306

Byliśmy zaskoczeni, że współczesna galeria to miejsce, gdzie nie tylko w ciszy ogląda się wystawę. Pani Alina zaprosiła nas do udziału w grze edukacyjnej. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i odpowiadaliśmy na różne pytania, wykonywaliśmy też zadania muzyczne, pantomimiczne i inne. Ale było zabawnie!

DSC 8312

A potem przyszedł czas na poważne oglądanie zdjęć zrobionych przez studentów uczelni fotografii oraz obrazy p. Andrzeja Strumiłły. Każdy mógł o nich opowiedzieć i każda odpowiedź była dobra. To wcale nie są „trudne” obrazy.

DSC 8315

A na zakończenie, oczywiście, nasza Pani zrobiła nam wspólne zdjęcie. Za naszymi plecami są obrazy p. A. Strumiłły.

SCW AS (czyt. Centrum Sztuki Współczesnej Andrzeja Strumiłły)
– ul. Kościuszki 45. Serdecznie polecamy!!

Uczniowie kl. IIIc