Patriotyczny spacer po Suwałkach uczniów klasy 3e

IS SAM 19899 listopada uczniowie klasy 3e udali się wraz z wychowawczynią na spacer, podczas którego odwiedzili ważne miejsca związane z historią naszego miasta i historią Polski.

Na początku trzecioklasiści zatrzymali się przy tablicy umieszczonej na ścianie budynku naszej szkoły, by przypomnieć ważne daty związane z jej historią. Następnie przeszli obok muralu z wizerunkiem Mariana Piekarskiego „Rysia”, przypomnieli jego bohaterski czyn i patriotyczną postawę. Potem szli ulicą Wawrzyńca Gałaja, aby odwiedzić miejsce, gdzie urodziła się Aleksandra Szczerbińska (Piłsudska), patronka naszej szkoły. Wreszcie uczniowie 3e dotarli na cmentarz, pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej. Zapalili białe i czerwone znicze, pomodlili się za naszych bohaterskich żołnierzy i odśpiewali hymn państwowy. Zatrzymali się też przy mogile rodziny Aleksandry Szczerbińskiej, wspominali patriotyczne działania Aleksandry i jej przodków. Następnie udali się pod Dąb Wolności, zasadzony w parku po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Swój patriotyczny spacer trzecioklasiści zakończyli pod pomnikiem Marszałka Jozefa Piłsudskiego.

Podczas tej listopadowej wycieczki towarzyszył im radość z wolnej Polski i duma z tego, że jesteśmy Polakami.

IS_SAM_1989.jpgIS_SAM_1995.jpgIS_SAM_1998.jpgIS_SAM_2001.jpg