Święto Niepodległości 2017

IS P100096510 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w którym uczestniczyli ubrani na galowo uczniowie wraz z wychowawcami. Obowiązkowym elementem ich stroju był oczywiście biało – czerwony kotylion.

Zgromadzonych widzów urzekła piękna inscenizacja w wykonaniu uczniów z koła bibliotecznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Poznańską. Równie zachwycający był taniec z biało – czerwonymi szarfami, który zaprezentowali piątoklasiści przygotowani przez p. Pawła Żdanuka. Całość uzupełniły występy szkolnego chóru pod kierunkiem p. Anny Czapli.

Podczas uroczystości podsumowano VIII Konkurs Wiedzy o Patronie Gimnazjum nr 1 Marszałku Józefie Piłsudskim, w którym uczestniczyli gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych. Oto wyniki:

I miejsce - Donata Vencevičiute, kl. 7d

II miejsce - Natalia Luty, kl. 7d

III miejsce - Mateusz Perkowski, kl. 7c

Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki historii: p. Barbarę Haraburdę i p. Anetę Popławską.