W świątecznym nastroju

IS DSC 0597Do świąt Bożego Narodzenia przygotowywaliśmy się już od połowy grudnia. Najpierw (15 XII) poszliśmy do Biblioteki Publicznej, by tam pod okiem p. Katarzyny Myszukiewicz zrobić ozdoby na choinkę.

Nie było to łatwe zadanie – bombka metodą origami i klejenia. Po wielu nieudanych próbach jednak wszystkim się udało. Każdy zabrał do domu kolorową bombkę, by zawisła na choince.

Potem wzięliśmy się za dekorowanie sali – w oknach pojawiły się śnieżynki, żeby choć trochę stworzyć atmosferę zimy, na tablicy – szopka, a obok kartki świąteczne przygotowała klasa IIIA, z którą dzielimy salę. W każdym kącie był element świąteczny – św. Mikołaj, łańcuchy, ozdoby. Chociaż nie wygraliśmy konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę, to i tak podoba nam się nasza pracownia w świątecznym wydaniu.

W ostatni dzień szkolny najpierw musieliśmy się wykazać niemałą wiedzą na temat zwyczajów świątecznych panujących w Polsce. Najwięcej problemu sprawiło nam słowo „kutia”, ale nasza Pani wyjaśniła nam, że to potrawa wigilijna. Dopiero wtedy przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

Po obejrzeniu Jasełek i zakupach na szkolnym kiermaszu świątecznym z radością poszliśmy do naszych domów.

Uczniowie klasy IIIB i wych. Grażyna Serafin

IS_DSC_0586.jpgIS_DSC_0597.jpgIS_DSC_0599.jpgIS_DSC_0602.jpgIS_DSC_0604.jpgIS_DSC_0605.jpgIS_IMG_7960.jpgIS_IMG_7970.jpgIS_IMG_7972.jpg