SP2 książki czyta!

IS P117072423 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nasza pani bibliotekarka przygotowała happening pod hasłem „SP2 książki czyta”.

W piątek grupa dziewczynek przebranych za postacie z książek odwiedzała kolejno wszystkie klasy naszej szkoły, by przybliżyć dzieciom historię i istotę tego święta. Uczennice przebrane m. in. za Anię z Zielonego Wzgórza, Nel Rawlison, Roszpunkę i Śpiącą Królewnę opowiadały o zaletach czytania. Odbył też konkurs, w którym można było wygrać słodkości z koszyczka Czerwonego Kapturka. Na koniec dziewczynki zaśpiewały piosenkę przy akompaniamencie pani Beaty Dołubizno. Teraz już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że czytanie to wspaniała przygoda!

W PSM podobny happening przygotowała pani Izabela Kruszko z uczniami klasy 4c.

IS_DSC08433.jpgIS_DSC08434.jpgIS_DSC08438.jpg