Kącik ciekawej książki

ksiazki marzenNasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Książki naszych marzeń”, który promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy zatem wszystkich uczniów i ich rodziców do rozpoczęcia wspólnego czytania w domu.

Jeżeli w ostatnim czasie zachwyciła Was jakaś książka, podzielcie się z nami swoimi wrażeniami związanymi z lekturą. Pani bibliotekarka czeka na recenzje książek godnych polecenia. Najciekawsze opublikujemy na naszej stronie internetowej.

Pani Beata Dołubizno zachęca wszystkich uczniów do sięgnięcia po książki Paula Maara - „Tydzień pełen sobót”, „W sobotę wraca Sobek”, „Nowe piegi dla Sobka”. Oto jej recenzja:

sobekKażdy czasem marzy, aby nagle przenieść się gdzieś w czasie. Najlepiej tam, gdzie nie trzeba nic robić, ale mieć wszystko. Sobek i jego „tatuś” – pan Piwko spróbowali tego dokonać za pomocą dziwnej maszyny. Jednak nie wszystko, co się chce, tak po prostu się udaje... Zwykle bywa przy tym sporo kłopotów, ale i zabawy!

Sobek jest dziwnym stworzeniem – przypomina dziecko, ale nim nie jest. Ma ryjkowaty nos, rude włosy i niebieskie piegi… I właśnie te piegi najbardziej mnie zadziwiły. Okazało się, że mają niezwykłą moc. Chcecie dowiedzieć się, do czego służą piegi Sobka? Jeżeli przytakująco kiwacie głową, to przyjdźcie do szkolnej biblioteki i wypożyczcie książki P. Maara. Zapraszam do lektury!