Sukcesy, osiągnięcia, pasje 2005/2006

•  Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego:

Paulina Jabłońska- chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz)

• Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Kamila Sochańska – fizyka

Jurgita Balita – język polski

Magda Miłkowska – język angielski

Urszula Ejlak – język angielski(opiekun Małgorzata Dziuba)

Karolina Górniak – język angielski

Paulina Jabłońska – chemia (opiekun Urszula Stodolska-Łukaszewicz)

• Tytuł „Nauczyciel z klasą” uzyskały: pani Elżbieta Rzepiejewska, pani Elżbieta Leśniewska, pani Renata Renkiewicz-Waluś, pani Grażyna Sikorska.
  • Zespół "Ewenement" w składzie: Agnieszka Zakrzewska, Paulina Chalecka, Aleksandra Moryc i Katarzyna Kopko pod kierunkiem pani Anny Czapli zakwalifikował się na XI Europejski Festiwal Małego Dominika w Gdańsku.
  • W konkursie literacko - plastyczno - fotograficznym "W kniei, w polu i nad wodą" zorganizowanym przez Polski Związek Łowiecki na szczeblu wojewódzkim praca literacka Katarzyny Sowińskiej okazała się jedną z najlepszych. Przyznano jej nagrodę indywidualną. Praca Ewy Szoch została wyróżniona.
  • II miejsce w VI Miejskim Konkursie Ortograficznym Gimnazjalistów „Mistrz Ortografii 2006” zajęła Urszula Ejlak.
  • I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla klas pierwszych o Puchar zastępcy Prezydenta miasta Suwałk zajęła drużyna z naszego gimnazjum, w składzie:Mateusz Zaręba, Krzysztof Leszczyński, Łukasz Wałejko i Agata Rutkowska.
  • I miejscewogólnopolskim konkursie „ok! Internet” zdobył Paweł Meller.
  • Emilia Sosnowska i Diana Dębowska zostały laureatkami VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.
  • I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Komputerowym "PLAMKA" w kategorii "Strona internetowa" - reklama firmy z branży informatycznej zajął Paweł Krzywicki , III miejsce zajął Mateusz Burzyński.
  • Na IV edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” szkolna grupa teatralna za spektakl pt. „Ona-czyli katarsis” w reżyserii polonistki Małgorzaty Kuszel zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę specjalną – zaszczyt reprezentowania województwa podlaskiego w Ogólnopolskim Festiwalu „PaT”

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

• Nasza szkoła zajęła VI miejsce w klasyfikacji generalnej w Miejskiej Rywalizacji Sportowej w kategorii gimnazjów w roku szk. 2005/06