Piotr Krzysztof Gaiński - matematyka (opiekun Beata Protasiewicz), fizyka (opiekun Stanisław Szczecina)

Zuzanna Rozmysłowska - biologia (opiekun Elżbieta Leśniewska)

Monika Zielińska - język niemiecki (opiekun Iwona Bułajewska)

Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Monika Zielińska - matematyka (opiekun Beata Protasiewicz)

• Zespół w składzie: Iga Borejszo i Zuzanna Filipowicz z klasy II b (opiekun Teresa Zaforymska) oraz Magdalena Słowikowska i Weronika Szulińska z kl. II d ( opiekun Małgorzata Kuszel) zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym o Olimpijski Laur.
  • W Międzynarodowy Konkursie Matematycznym „Kangur” wyróżnienie zdobył uczeń klasy 1a  Daniel Górski.  (opiekun Renata Renkiewicz- Waluś)
  • Krzysztof Piotr Gaiński zajął I miejsce w  XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pt.”Bliżej przyrody”.
  • Monika Zielińska zajęła III miejsce w I edycji konkursu "Are you bilingual" zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w kategorii "Język angielski, język niemiecki dla gimnazjum".
  • Iga Borejszo zajęła III miejsce w Konkursie Matematycznym „Matematyka zawsze i wszędzie” dla klas drugich gimnazjum. (opiekun Ewa Biereżnoj-Szpakowska)
  • W XIII Miejskim Konkursie Recytatorskim Gimnazjalistów pt. "Młodości! ty nad poziomy wylatuj..." poświęconym  poezji Adama Mickiewicza II miejsce zajęła Magdalena Słowikowska  (opiekun:  Małgorzata Kuszel), III miejsce Julia Jachimowicz (opiekun: Teresa Zaforymska), IV miejsce Błażej Sowul.  (opiekun: Małgorzata Kuszel)
  • IV miejsce w XIV Konkursie Wiedzy Biblijnej w Korycinie zajął Daniel Górski kl. Ia (opiekun Agnieszka  Brzozowska)

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

• Finale Grupy Północnej w lidze lekkoatletycznej Ewa Mielech zajęła 7 miejsce w skoku wzwyż (130 cm), Oliwia Pietras pchnięcie kulą ( 8, 51), Radosław Pomian 5 miejsce w biegu na 110m ppł (20,17). (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Jesiennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce Gimnazjów Ewa Mielech ( wzwyż 135 cm) III miejsce, Oliwia Pietras (kula 9,42m ) III miejsce, Radosław Pomian ( 110m ppł 20,25s) IV miejsce. (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Miejskiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej drużyna w składzie: Życzkowski Mateusz, Zieliński Maciej, Karalus Gabriel, Kapliński Marcin, Bagiński Piotr, Dydziński Paweł, Dyczewski Filip, Kisielewski Wojciech zajęła III miejsce. (opiekun: Marek Kałczyński)

• W Mistrzostwach Suwałk i powiatu suwalskiegow tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 4 miejsce zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Hryńko, Chmielewska Aleksandra, Chmielewska Paulina, Baluta Karolina i 5-6 miejsce drużyna chłopców w składzie: Sawicki Szymon, Poulakowski Piotr, Zieliński Maciej. (opiekun: Rykaczewski Dominik)

• W Mistrzostwach Suwałk w badmintonie szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 1 reprezentował zespół dziewcząt w składzie: Joanna Krysiak, Patrycja Gajewska, Angelika Świacka, Anna Kamińska oraz zespół chłopców: Bartosz Opanowski, Michał Anzulewicz, Kamil Żyliński, Adrian Daszuta. Oba zespoły zajęły 3 miejsce i awansowały do Finału Grupy Północnej, który odbył się w Krynkach dn.12.11.14r. Dziewczęta w składzie: Joanna Krysiak, Angelika Świacka, Weronika Szulińska zajęły 3 miejsce. (opiekun Renata Arasimowicz)

• W Mistrzostwach Suwałk w piłce siatkowej dziewcząt  drużyna w składzie: Adamska Martyna, Aleksandra Borysewicz, Aleksandra Drobiszewska, Angelika Kulbacka, Weronika Szulińska, Inka Szymańczyk, Alicja Słowikowska, Weronika Chlebus, Karolina Brodowska, Karolina Gniedziejko, Angelika Jackiewicz zajęła IV miejsce. (opiekun: Kałczyński Marek)

• W MISTRZOSTWACH SUWAŁK w piłce siatkowej chłopców drużyna w składzie: Opanowski Bartek, Skłodowski Tomasz, Sidorek Radek, Andzulewicz Michał, Bytowski Piotr, Kisielewski Wojtek, Urbanowicz Wojtek, Gałażyn   Marcin zajęła III miejsce (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • 10 grudnia 2013r. rozpoczął się cykl Halowych Zawodów Lekkoatletycznych. Kolejne zawody rozgrywane były w dn. 18.02.14r, 4.03.14r, 18.03.14r. Gimnazjum nr 1 w końcowej klasyfikacji zajęło 4 miejsce. Najlepszymi okazali się: Oliwia Pietras II miejsce (kula), Ewa Mielech I, III miejsce ( wzwyż), Radosław Pomian III miejsce ( 36m ppł). (opiekun Renata Arasimowicz)
  • W Mistrzostwach Suwałk w Piłce Koszykowej Chłopców. 4 miejsce zajęła drużyna w składzie: Opanowski Bartosz, Kisielewski Wojciech, Sidorek Radosław, Rółkowski Marcin, Sztukowski Szymon, Ciepłowski Wojciech, Dydziński Paweł, Dziobkowski Aleksander, Gościewski Mateusz, Wirbał Tomasz, Sowul Błażej (opiekun: Rykaczewski Dominik)

• W Turnieju Piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora ZST  II miejsce zajął zespół w składzie: Opanowski Bartek, Skłodowski Tomasz, Sidorek Radek, Andzulewicz Michał, Bytowski Piotr, Kisielewski Wojtek, Urbanowicz Wojtek, Gałażyn   Marcin (opiekun: Rykaczewski Dominik)
  • W Turnieju Piłki Nożnej chłopców Coca Cola Cup III miejsce w drugiej rundzie zajął zespół w składzie: Krystian Roziewski, Jakub Jurkun, Patryk Zambrowski, Radosław Sidorek, Bartosz Pieńkowski, Michał Dąbrowski, Mateusz Burzycki, Piotr Bagiński, Wojciech Ciepłowski, Paweł Dydziński (opiekun: Dominik Rykaczewski)
  • W Mistrzostwach Suwałk Gimnazjady w lekkiej atletyce. Najlepsze wyniki osiągnęli: IV miejsce Kinga Tomkiewicz ( 100m), II miejsce Kinga Tomkiewicz (300m), IV Alicja Słowikowska ( 600m), I miejsce Piotr Gaiński (1000m), IV Łukasz Gałczyk ( 1000m), I miejsce Radosław Pomian (110m ppł ). W drużynowej punktacji Gimnazjum nr 1 zajęło 4 miejsce. (opiekunowie: Renata Arasimowicz, Ewa Gawińska)
  • W Finale Grupy Północnej Gimnazjdy w lekkiej atletyce: IV miejsce Krystian Roziewski ( 100m), IV miejsce Radosław Pomian ( 110m ppł). (opiekun Renata Arasimowicz)
  • W Wiosennych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. III miejsce zajęła Oliwia Pietras w pchnięciu kulą. (opiekun Renata Arasimowicz)
  •   W Turnieju Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 8 w Suwałkach I miejsce zajął zespół w składzie: Krystian Roziewski, Jakub Jurkun, Patryk Zambrowski, Radosław Sidorek, Bartosz Pieńkowski, Michał Dąbrowski, Mateusz Burzycki, Piotr Bagiński, Wojciech Ciepłowski, Paweł Dydziński, Pieńkowski Kacper (opiekun: Dominik Rykaczewski)

• 04 czerwca 2014r. w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w lekkiej atletyce. Gimnazjum nr 1 reprezentował Radosław Pomian w biegu na 110m ppł. Zajął bardzo dobre VIII miejsce z czasem 18,31s.

• Halowe zawody lekkoatletyczne:

10 grudnia 2013 r. Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kulą – 9,20m,  Ewa Mielech II miejsce skok wzwyż – 140cm, Radosław Pomian III miejsce - 36ppł (5,53s)

18 lutego 2014r. Ewa Mielech I miejsce skok wzwyż – 140 cm, Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kula- 9,27m, Radosław Pomian III miejsce 36ppł- 5,32s

4 marca 2014r. Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kulą – 9, 13 m, Radosław Pomian III miejsce - 6, 53s

18 marca 2014r. Ewa Mielech III miejsce wzwyż – 135cm,  Radosław Pomian III miejsce 36ppł – 6,61s., Oliwia Pietras II miejsce pchnięcie kulą – 9,39m

• Weronika Karłowicz, Kinga Kisłowska, Julia Raczkowska z kl. Ia zajęły I miejsce w Igrzyskach Inspektorialnych w piłce siatkowej i wywalczyły awans do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Rzeszowie.
  • Karol Moroz z klasy 3a zajął II miejsce na Pucharze Polski Poomsae 2013 w kategorii junior/kup (Taekwondo)

(opracowanie: Renata Arasimowicz, Dominik Rykaczewski)