Niebieska szkoła - lekcja na całe życie

niebieska szkolaDnia 6 listopada uczniowie klas II i III naszego gimnazjum spotkali się z dyrektorem NIEBIESKIEJ SZKOŁY panem Markiem Muszyńskim, który opowiadał im o idei rejsów edukacyjnych na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin. Projekt Niebieskiej Szkoły to połączenie regularnej nauki z żeglugą oceaniczną.

Podczas licznych godzin na morzu młodzież odbywa codzienne zajęcia lekcyjne, poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty, odkrywa świat, poznaje inne kultury i tradycje. Ale w trakcie rejsów młodzi żeglarze uczą się nie tylko życia na statku – rejs Niebieskiej Szkoły to niezwykła lekcja odpowiedzialności za siebie i innych, która uczy współpracy w grupie i pokonywania własnych słabości. Jest to przede wszystkim niesamowita przygoda! Nauka podczas rejsu daje zdecydowanie lepsze efekty niż podczas zajęć w tradycyjnej szkole, ponieważ oprócz wiedzy książkowej młodzież poznaje nowe kultury, tradycje, języki, ludzi.

Misją projektu jest wychowywanie młodzieży w oparciu o doświadczenia zdobyte na morzu, które stanowi ogromną wartość w dalszym rozwoju młodych ludzi. Morze kształtuje charakter, zmuszając do podejmowania wyzwań, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, uczy pracy w zespole i podejmowania za ten zespół odpowiedzialności.

Rejsy adresowane są do młodzieży w wieku 15 -18 lat.

W tej chwili trwa rekrutacja na rejsy Niebieskiej Szkoły!

Więcej informacji na stronie:www.niebieskaszkola.pl

IMG_0049.jpgIMG_0051.jpg