I co dalej, gimnazjalisto?

co dalej gimnazjalistoW dniach 16 i 17 października uczniowie klas III naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach prowadzonych w ramach miejskiego programu „Dobry zawód to szansa na sukces”. Doradcy zawodowi p. Agnieszka Zackiewicz i p. Marta Putra z Lokalnego centrum Doradztwa Zawodowego działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach udzieliły uczniom wsparcia potrzebnego przed zbliżającym się wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

Kolejne spotkanie uczniów klas III z doradczyniami już w styczniu! W ramach tego programu w naszym gimnazjum zostaną przeprowadzone także inne działania:

- spotkania dla rodziców uczniów stojących w tym roku szkolnym przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej mające przybliżyć ofertę szkół ponadgimnazjalnych, czynniki trafnego wyboru zawodu oraz sposób w jaki towarzyszyć własnemu dziecku w podjęciu tej decyzji

- konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych „Zaprojektuj swoją karierę”

- dla wychowawców klas uczniów gimnazjów zaplanowane jest seminarium „Zawodowstwo -sukces szyty na miarę”

IMG_0031.jpgIMG_0032.jpgIMG_0034.jpg