Dzień Edukacji Narodowej

nauczycielka14 października to dla każdej społeczności szkolnej dzień wyjątkowy - Dzień Nauczyciela! Zapewne nie każdy wie, że jest to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. Właśnie 14 października 1773 r. powstało pierwsze w Europie ministerstwo oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce - Komisja Edukacji Narodowej.

W poniedziałek na uroczystym spotkaniu dyrekcji z pracownikami szkoły pojawili się  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z przesympatycznym wyznaniem:

" JEŻELI SĄ GDZIEŚ NA TYM ŚWIECIE ŚWIĘCI
TO U NAS W SZKOLE JEST ICH BARDZO WIELE
A NAZYWAJĄ SIĘ -NAUCZYCIELE!"

W dowód uznania i potwierdzenia świętości zebranych osób, każdy otrzymał swoją własną aureolę. Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Anny Czapli. Miłym akcentem były też życzenia od  Samorządu gimnazjum, który przekazał na ręce pani dyrektor kwiaty i tort od uczniów. Bardzo dziękujemy.

IMG_0003.jpgIMG_0004.jpgIMG_0008.jpgIMG_0010.jpgIMG_0012.jpgIMG_0013.jpgIMG_0015.jpgIMG_0018.jpgIMG_0022.jpgIMG_0025.jpgIMG_0027.jpg