Uczymy się ratować ludzkie życie.

IMG 0002 2  O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii.

W czwartek 05 grudnia 2013 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zdobywali wiedzę praktyczną z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod opieką słuchaczy kierunku Ratownictwo Medyczne z Suwalskiej PWSZ. Studenci Ratownictwa Medycznego zaprezentowali młodzieży umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także zorganizowali zajęcia w formie warsztatów, aby każdy mógł samodzielnie przećwiczyć pierwszą pomoc na specjalistycznych fantomach. Dzięki temu spotkaniu młodzi ludzie mogli nauczyć się przezwyciężać lęk i wstyd, które pojawiają się w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia. Młodzież dowiedziała się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, zanim zostaną wezwane służby medyczne.

IMG_0002 2.jpgIMG_0003 2.jpgIMG_0006 2.jpgIMG_0007 2.jpg