"Z Temidą na Ty"

W dn. 05.12.2013 i 09.12.2013 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w ramach realizowanego w szkole programu „Z Temidą na Ty”. Celem programu jest upowszechnianie świadomości prawnej i obywatelskiej oraz prewencyjne zapobieganie przestępczości wśród młodzieży i osób dorosłych. Funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich, wyjaśnili młodzieży, jakie zachowania są niezgodne z prawem. Omówili również zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełniane czyny karalne, a także zachowania niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi. Młodzi słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanej przez mundurowych prelekcji.